New York
Pyongyang

New York vs Pyongyang — porównanie kosztów utrzymania

New York
United States
VS
Pyongyang
North Korea
Szacowane średnie koszty życia są ~83% niższe w Pyongyang

New York

$4,200

śr. miesięczny koszt

Populacja

8,336,817

Bezpieczeństwo

55/100

Jakość

62/100

Koszt
100
Bezpieczeństwo
55
Życie
62

Pyongyang

$700

śr. miesięczny koszt

Populacja

2,870,000

Bezpieczeństwo

45/100

Jakość

20/100

Koszt
35
Bezpieczeństwo
45
Życie
20

Dane ostatnio zaktualizowane:

Porównaj Dwa Miasta

Szacowane średnie koszty życia są ~83% niższe w Pyongyang

Ogólne Porównanie Miesięcznych Kosztów

New York

$4,200

szacunkowo miesięcznie

Pyongyang

$700

szacunkowo miesięcznie

Różnica

-83.3%

Miesięczne oszczędności

$3,500

Roczne oszczędności

$42,000

Pokazane cyfry są szacunkowymi średnimi tylko do celów ogólnego porównania i mogą nie odzwierciedlać indywidualnych wzorców wydatków.

Porównanie Kosztów według Kategorii

Miesięczne średnie obok siebie

Szacowana Równoważność Wynagrodzenia (Informacyjna)

Ile musisz zarabiać, aby prowadzić ten sam tryb życia

To obliczenie zawiera szacunkowe porównanie oparte na średnich kosztach utrzymania i nie stanowi porady finansowej ani dotyczącej zatrudnienia.

$/year (USD)

$12,500

-$62,500/year (USD)

Dane o równoważności wynagrodzenia są tylko szacunkami ilustracyjnymi i nie powinny być wykorzystywane do celów zatrudnienia, negocjacji ani planowania finansowego.

Szczegółowy Podział Kategorii

Porównanie cen pozycja po pozycji w 7 kategoriach

PozycjaNew YorkPyongyangRóżn.
Kawalerka (Centrum)(miesięcznie)
$3,450.00$400.00
-88.4%
Kawalerka (Poza Centrum)(miesięcznie)
$2,200.00$200.00
-90.9%
Mieszkanie 3-pok. (Centrum)(miesięcznie)
$6,500.00$700.00
-89.2%
Mieszkanie 3-pok. (Poza Centrum)(miesięcznie)
$3,800.00$380.00
-90.0%
PozycjaNew YorkPyongyangRóżn.
Posiłek w Taniej Restauracji(za posiłek)
$25.00$5.00
-80.0%
Kolacja dla 2 (Średnia Restauracja)(za posiłek)
$110.00$25.00
-77.3%
Zestaw w McDonald's(za posiłek)
$12.00$6.00
-50.0%
Mleko (1 litr)(za litr)
$1.45$3.00
+106.9%
Chleb (500g)(za bochenek)
$4.20$1.00
-76.2%
Ryż (1 kg)(za kg)
$5.50$1.50
-72.7%
Jajka (12 szt.)(za tuzin)
$4.80$2.50
-47.9%
Pierś z Kurczaka (1 kg)(za kg)
$14.50$6.00
-58.6%
Jabłka (1 kg)(za kg)
$6.20$3.00
-51.6%
Banany (1 kg)(za kg)
$2.10$4.00
+90.5%
PozycjaNew YorkPyongyangRóżn.
Miesięczny Bilet Komunikacji Miejskiej(miesięcznie)
$132.00$2.00
-98.5%
Bilet Jednorazowy (Transport Miejski)(za przejazd)
$2.90$0.05
-98.3%
Taxi Start (Normalna Taryfa)(opłata podstawowa)
$3.50$1.00
-71.4%
Taxi 1 km (Normalna Taryfa)(za km)
$2.20$0.50
-77.3%
Benzyna (1 litr)(za litr)
$1.05$1.80
+71.4%
PozycjaNew YorkPyongyangRóżn.
Podstawowe Media (85m²)(miesięcznie)
$190.00$25.00
-86.8%
Abonament Telefoniczny(miesięcznie)
$55.00$10.00
-81.8%
Internet (60 Mbps+)(miesięcznie)
$68.00$50.00
-26.5%
PozycjaNew YorkPyongyangRóżn.
Wizyta u Lekarza(za wizytę)
$250.00$5.00
-98.0%
Wizyta u Dentysty(za wizytę)
$200.00$8.00
-96.0%
Leki na Receptę (śr.)(za receptę)
$55.00$3.00
-94.5%
PozycjaNew YorkPyongyangRóżn.
Karta do Siłowni (miesięcznie)(miesięcznie)
$95.00$20.00
-78.9%
Bilet do Kina(za bilet)
$18.00$2.00
-88.9%
Cappuccino(za filiżankę)
$5.50$3.00
-45.5%
Piwo (0.5l) w Restauracji(za szklankę)
$9.00$3.00
-66.7%
PozycjaNew YorkPyongyangRóżn.
Jeansy (Levi's)(za parę)
$55.00$50.00
-9.1%
Letnia Sukienka (Sieciówka)(za sztukę)
$42.00$30.00
-28.6%
Buty do Biegania (Nike, Adidas)(za parę)
$95.00$70.00
-26.3%

Wartości kategorii są zagregowanymi szacunkami i mogą się różnić w zależności od dzielnicy, stylu życia i warunków rynkowych.

Często zadawane pytania: New York a Pyongyang

Które miasto jest droższe — New York czy Pyongyang?
New York jest droższe, z indeksem kosztów życia wynoszącym 100 w porównaniu z 35 dla Pyongyang.
O ile taniej jest żyć w Pyongyang niż w New York?
Życie w Pyongyang jest o około 65% tańsze niż w New York, na podstawie ogólnych indeksów kosztów życia obu miast.
Jaka jest różnica w kosztach życia między New York a Pyongyang?
New York uzyskuje 100 na 100 punktów w naszym indeksie kosztów życia, podczas gdy Pyongyang uzyskuje 35 — gdzie Nowy Jork równa się 100.